V případě tak malého tělesa je vhodnější hovořit o pádu planetky na Zemi než o srážce. Planetka by v případě dopadu nezpůsobila nejspíš žádnou škodu. Buď by celá shořela v atmosféře nebo by na zemský povrch dopadl malý meteorit. Planetka však na Zemi nespadne. Proletí v čase největšího přiblížení ve vzdálenosti sotva dvojnásobku vzdálenosti geostacionárních družic. Pozemský pozorovatel, který se bude nacházet ve správný čas na správném místě na Zemi, bude moci spatřit planetku 2012 BX34 jako hvězdičku o jasnosti 14 mag. Podle Nicka Howese z Faulkes Telescope Project je vyfotografování tohoto objektu velmi obtížné i při použití velkého dalekohledu, avšak nic není nemožné. Jasnost planetky v následujících hodinách rychle klesá, jak se planetka vzdaluje od Země.
Dráhové elementy 2012 BX34 najdete na stránce Solar Dynamics System. Na tomtéž webu si můžete vygenerovat i efemeridu planetky.
Blízkozemních planetek je známo několik stovek. Nejstarší známá blízkozemní planetka je planetka (433) Eros o rozměrech 33×13×13 km, objevená roku 1989. Největší je pravděpodobně (1036) Ganymed o průměru 32 km. Odhaduje se, že celkem mohou existovat řádově desítky tisíc blízkozemních planetek, z nich zhruba 2000 překračují rozměr 1 km.
Zdroj:
8-Meter-Wide Asteroid Will Pass Close to Earth January 27, Universe Today, 26. 1. 2012